STUDIEUTVALGET
Møte: tirsdag 21. januar 2025 kl. 1230-1315 på Mylla
Til stede: Jørgen Weidemann Eriksen (ILF), Tron Krosshaug (IIM), Bjarne Rud (IFP – ledet møtet), Annika Bodemar (IIS), Ole Dalene Holst (studentrepresentant), Christian Hansen (studentrepresentant), Anja Rynning Veum (sekretær)
Andre til stede: Johnny Berre (STA, referent), Beate Torset (STA), Grethe Nilsen (STA)
Ekstraordinært møte tirsdag 21. januar kl. 1230-1315 på Mylla.
Saksliste:
SU-sak 1/25 Nye emneplaner IDR114 og IDRXXX Veiledning i praksis
SU-sak 2/25 Lukket sak
SU-sak 3/25 Lukket sak
NIH, 21.01.2025
Anja Rynning Veum
Studiedirektør
SU-sak 1/25 Nye emneplaner IDR114 og IDRXXX Ledsaging i praksis
Ridderuka ble i SU-8 2024 vedtatt skilt ut som eget nullstudiepoengsemne. Dette medfører at emneplan IDR114 må justeres og at egen emneplan for IDRXXX Veiledning i praksis (Ridderuka) må vedtas. Forslag til begge er vedlagt saken.
Kort forklaring:
Ledsaging i praksis foreslås som navn på emnet iom. at enkelte studenter ikke deltar på Ridderuka, men gjennomfører et tilsvarende opplegg.
I emneplanen til IDR114 er læringsutbyttet «forklare hvorfor mangfold i idretten er viktig samt gjøre rede for mangfoldutfordringer i norsk idrett» fjernet. Dette vil dekkes i IDR107 i undervisningen om paraidrett og Ridderrennet.
Videre er LUB-en «planlegge, gjennomføre og evaluere ledsaging av personer med fysiske funksjonsnedsettelser» redusert til «gjennomføre av personer med fysiske funksjonsnedsettelser».
Setningen «Emnet skal gi grunnleggende kunnskap og erfaring med å ledsage personer med ulike fysiske funksjonsnedsettelser.» er også fjernet fra «kort om emnet». Dette dekkes i det nye emnet.
Programplaner for studieprogrammene dette omfatter må justeres ved at IDRXXX tas med under «Oppbygging og gjennomføring».
Vedtak SU-sak 1/25:
SU vedtar foreslåtte emneplaner, med de innspill som framkom i møtet.
SU-sak 2/25 Lukket sak 4.gangs forsøk på eksamen
Studiedirektør vi sende medlemmer som deltar SU-møtet sakspapirer vedrørende mulighet for å gå opp til 4.gangs forsøk på eksamen.
Vedtak SU-sak 2/25:
SU-sak 3/25 Lukket sak 4.gangs forsøk på eksamen
Studiedirektør vi sende medlemmer som kommer SU-møtet sakspapirer vedrørende mulighet for å gå opp til 4.gangs forsøk på eksamen.
Vedtak SU-sak 3/25: